Грецькі університети приєднуються до пілотного проекту з розміщення дипломів на блокчейні

Як пише видання CoinJournal – компанія з дослідження та розвитку блокчейну IOHK працює спільно з національною мережею дослідження та розвитку Греції, GRNET, над новою пілотною програмою ціллю якої є розміщення університетської кваліфікації в мережі блокчейн.

Пілотний проект із відкритим кодом включає в себе три грецьких університети: Арістотеський університет Салоніки, найбільший університет Греції, Університет Фракії Демокрит та Афінський університет економіки та бізнесу.  Власники дипломів цих університетів зможуть електронним шляхом доводити свої освітні рівні, використовуючи блок-схему платформи.

В даний час університетські дипломи в Греції видаються в паперовому вигляді після закінчення навчання.  Університет зберігає докази того, що випускник пройшов всі курси і отримав освіту. Студент отримує завірену копію від реєстратора департаменту та надає фотокопії потенційним роботодавцям.

Копії сертифікатів стають вразливими до підробки та фальшування.  Для роботодавців нелегко перевірити, чи представлений диплом справжній. Щоб переконатися, що отримана освіта є реальною, роботодавець повинен зв’язатися з університетом, і це не завжди відбувається.

Перевід дипломів на блокчейн  дає прозорість для цього процесу, пропонуючи простий метод перевірки, чи особа дійсно здобула освіту.  Крім того, це усуває велику кількість документів. Випускники відповідають за їхні особисті записи, скорочуючи бюрократію в університетах.

Професор Панайотіс Цанакас (Panayiotis Tsanakas), виконавчий директор та генеральний директор GRNET, розглядає пілотний проект як “значний внесок у велику реформу е-уряду для підвищення прозорості та продуктивності праці для нашого суспільства“.

Панос Лурідас (Panos Louridas), консультант GRNET і доцент кафедри економіки та бізнесу Афін, високо оцінив співпрацю, зазначивши, що цей досвід був дуже успішним.

Коли ми розпочали проект, ми знали, що будемо розширювати існуючі кордони реалізуючи цей новий сервіс, використовуючи найсучасніші технології“, – сказав Лурідас. “Навколо блокчейну багато ґвалту, і ми переживали, що не зможемо знайти дотстатньо технічне ноу-хау, яке б знадобилося“.

IOHK буде будувати платформу блокчейн, використовуючи Cardano Enterprise, що включає Ouroboros, та протокол “proof of stake”  , розробленого IOHK.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *